„The most uncool cars ever”

Ktoś w msn.com pokusił się o stworzenie rankingu, w którym opisano najmniej fajne samochody, które dotąd powstały. Nie ma co owijać w bawełnę – wśród nich znalazł się Fiat, a właściwie FSO 125p. Z opisu wynika, że decydowały się na niego osoby, których nie stać było na przyzwoity samochód, a chcieli samochód prosto z fabryki. Inni, którzy życzyli sobie posiadać mniej niedorzeczny samochód, decydowali się na Poloneza, którego również nie polecają.

Nie muszę chyba mówić, jak bardzo się z tym nie zgadzam. Pomijam nawet trudne warunki, w których przyszło nam produkować te pojazdy, gdyż i tak były one prawdziwym osiągnięciem i po prostu dobrymi samochodami. Gdyby tylko było inaczej, nie wyeksportowano by ponad pół miliona 125p do innych krajów. Co prawda FSO 125p pozbyło się masy ciekawych dodatków, ale swoje korzenie czerpie przecież z włoskiego Fiata 125, a im przecież nie można odmówić wyczucia smaku i na stylistyce znają się jak mało kto.

Najmniej fajne samochody wszech czasów - Onet_pl Moto

FSO 125p - The most uncool cars ever

Źródło: Moto.Onet.pl, Msn.com

W zestawieniu znalazły się takie samochody jak Daewoo Nexia czy też Reliant Robin. Pierwszy z nich ma silnik Opla, kupić go można w cenie poniżej 3 tys. zł, ale wyposażenie większości egzemplarzy jest gorsze, niż starsze modele jego pierwowzoru – Opla Kadeta. Robin natomiast, to samochód nie posiadający nawet czterech kół, znany filmów w Jasiem Fasolą oraz programu Top Gear, gdzie próbowano zbudować na jego bazie statek kosmiczny. No, może prawie, ale polecam wszystkim ten odcinek. Mam nadzieję, że kiedyś próba zostanie powtórzona.

W zestawieniu znalazł się Volvo 440, chociaż mi jego kanciaste kształty się podobają, ale jestem do tego przyzwyczajony. Podobają mi się właśnie te rzeczy, na które inni by nie spojrzeli. Nie wliczam w to płci pięknej – tu akurat mój gust jest zgodny z gustem większości :)

Pozostałe samochody, które znalazły się w zestawieniu to:

  • Suzuki X-90 (nie ma to jak połączyć terenówkę z coupe, chociaż zazdroszczę napędu 4×4)
  • Skoda Estelle, czyli modele z serii 105, 120, 125, 130, 135 i 136 – jeśli się mylę, poprawcie mnie
  • Toyota Auris
  • Ssangyong Rodius
  • Kia Mentor

Odnośniki do artykułów: Msn.com, Onet.pl.