Ostatni Dech Kościerzyna – maj 2013

W miniona niedzielę odbył się kolejny wyścig z serii „Ostani Dech”. Czym tym razem nas zaskoczył? Myślę, że dość ostrą rywalizacją, która odbywała się w klasie „średnich” (Seat Ibiza vs Mitsubishi Colt) oraz w klasie „dużych” (Opel Vectra A vs Ford Probe). Rywalizacja była na tyle ostra, iż w jednym z wyścigów dwa z pojazdów zaliczyły dachowanie już na pierwszym z zakrętów. Ostatecznie Seat Ibiza zajął miejsce drugie (nawet pomimo naprawy miski olejowej po pierwszym z wyścigów), za Coltem. Opel Vectra natomiast na jednym z wyścigów zgubił koło, a w ostatnim „biegu” wypadł z trasy, co ostatecznie pogrzebało szanse na zwycięstwo w rywalizacji. Ten pojazd oraz wspomniany Ford Probe „Kapitana Bigosa” zobaczyć możecie na poniższej fotografii, zaraz za nim wspomniani bohaterowie klasy „średniej”.

Ostatni Dech Kościerzyna (4)

Ostatni Dech Kościerzyna (1)

Na uznanie zasługuje Volkswagen Polo, który na jednym z wyścigów zgubił chłodnice, co nie przeszkodziło mu w wykonaniu kolejnych pięciu okrążeń toru oraz ukończeniu rywalizacji. Zdjęcie na którym widoczny jest sam pojazd oraz jeden z organizatorów widoczne jest poniżej.

Ostatni Dech Kościerzyna Rajd (31)

 

Uznanie należy się również dla Golfa II, którego widzieliśmy chyba na wszystkich wcześniejszych edycjach oraz dla teamu z Opla Astry w pickup – a jednak się da! :) Wszystkie fotografie zobaczyć możecie poniżej. Pozostaje nam czekać na kolejne edycje, które będą miały miejsce 30 czerwca, 28 lipca oraz 15 sierpnia. Na pewno pojawi się kilka nowych pojazdów oraz takich, dla których miniony „Ostatni Dech” okazał się wcale nie być tym ostatnim.

Inne wpisy związane z wyścigiem Ostatni Dech i rajdem Full-Gaz Kaszuby, organizowanym przez te samo stowarzyszenie znajdziecie pod poniższymi adresami: