Archiwa kategorii: Filmy i Teledyski

Filmy z udziałem Polskiego Fiata 125p

Rockaway – alternatywny rock, Fiaty 125p i Polonezy

Rockaway to rzeszowski zespół grający alternatywnego rocka. Na swoim koncie ma już 4 płyty oraz m.in. nagrodę publiczności na Festiwalu w Jarocinie. Od 15 lat funkcjonuje w obiegu niezależnym i ma się dobrze.

Rockaway nie kryje sympatii do pojazdów z Żerania, które są obecne w wizerunku już od dawna. Czym poruszają się na koncerty w różnych zakątkach Polski? Najczęściej są to właśnie Polonezy i Fiaty. W zespołowym garażu obecnie znajdują się dwa PF 125p, z 1975 i 1989 roku (ten drugi na końcowym etapie kapitalnego remontu nadwozia) oraz Polonezy Caro 1,4 16V i 1,8 16V.

Zapraszamy do odwiedzania strony zespołu Rockaway oraz ich kanału YouTube, na którym można odnaleźć więcej klipów, w których pojawiają się wozy z FSO. Jeden z nich poniżej, jest to klip do piosenki „Ewakuacja” pochodzącej z płyty „Sygnał Ufo Wieża”.

Fiat 125p w filmach

Wiele osób zastanawia się pewnie w jak wielu filmach zagrał Duży Fiat. Jeśli na myśl przychodzi Wam sprawdzenie tego ręcznie, to nie musicie się od tego adresu: http://imcdb.org/vehicles.php?make=&model=125p. Być może dla części z Was będzie się wydawał oczywisty, ale być może ktoś jeszcze go nie zna, a bardzo by poznać go chciał.

Oczywiście dla większości najbardziej charakterystycznym, czy też najbardziej zapamiętywany to serial „Zmiennicy”, „07 zgłoś się” czy też „Ballada o fiacie i 7 wspanialych” – przynajmniej dla mnie. Sam zamierzam jeszcze przysiąść do filmu „Yuma”, ale to z czasem :) Ten czy inne filmy coraz częściej dostępne są w modelu VOD rzadko tylko przerywane reklamami, także życzę miłego oglądania. Zwiastun filmu poniżej.

 

Jan Niezbendny i Fiat 125p

Kolejny teledysk, w którym pojawia się Duży Fiat. Sam bohater pamięta niewiele, wie jedynie, że „że chyba jakieś auto podjechało…”. Potem „Auto zostało pod remizą” i sam Jan Niezbendny (błąd w pisowni zamierzony) poleciał się bawić. O tym jak minął mu weekend opowiada teledysk. Na nim od czasu do czasu widoczny jest właśnie bohater drugiego planu – Fiat 125p.

Teledysk z Fiatem 125p – Cliver „Gangsta”

„Bandzior”, tak o nim mówili! Nie na darmo, bo w pewnym czasie był to jeden z ulubionych samochodów przeznaczonych do różnego rodzaju akcji organizowanych nocą. Ja tych czasów nie pamiętam, ale za to jeden z zespołów postanowił o tym przypomnieć. Gatunek – Disco Polo, przed wami zespół Cliver z utworem „Gangsta”. W nim Duży Fiat, parę Kobiet, ale nie powinno to dziwić – w końcu to zawsze idzie w parze.

Gra z Fiatem 125p

Wiele osób zadaje pytania na temat gier z dużym Fiatem 125p. Otóż, pojawiła się taka! Red Dot Games, we współpracy z portalem Lowrider.pl stworzyli grę Lowrider Extreme. W grze jest 12 samochodów, ale nas oczywiście najbardziej interesuje Fiat 125p. Zrzuty ekranów zobaczyć możecie poniżej, pochodzą z wersji demo, gdzie dostępne jest kilka samochodów i jedna trasa (prosty odcinek drogi). Posiadaczem Fiata 125p możemy stać się już na samym początku. Inni zdecydować mogą się np. na Skodę 105 i 1000 MB, Ładę Nivę, Tatrę 603, a także GAZa M-24 oraz Warszawę. Każdy z samochodów jest wyjątkowy i chyba każdy z nich chciałbym mieć, chociaż niekoniecznie przerobionych w ten właśnie sposób. Wolę jednak pozostać przy oryginalnych częściach i wyglądzie możliwie zbliżonym do tego, który opracowali inżynierowie z FSO i innych fabryk w tamtym czasie.

Te samochody nie potrzebują upiększeń. Trochę jak Kobiety Rubensa – mimo, że czasy się zmieniły każdy łakomie spogląda na nie kątem oka. Ci najbardziej natarczywi w końcu się w nich zakochują i nie mogą bez nich żyć.

„Panowie, pijcie dalej sami” – Fiatem na dwóch kołach

„Panowie, pijcie dalej sami”, czyli Fiatem na dwóch kołach w filmie „Brunet wieczorową porą”. Fiat 125p był gwiazdą w wielu polskich filmach i trudno się temu dziwić. Po pierwsze – wybór modeli był o wiele mniejszy nić teraz, a poza tym każde jego wystąpienie było czymś w rodzaju Product Placement. We fragmencie poniżej zobaczyć możecie między innymi jak Fiatem 125p jeździ się na dwóch kołach (2:30), a potem (o zgrozo!) „sam” zmienia na biały.

Bear Grylls i Duży Fiat

bear_grylls_polska Bear Grylls to podróżnik, alpinista oraz popularyzator sztuki przetrwania (Wikipedia). Jednym z jego ostatnich wyzwań był teren gdyńskiej stoczni. Jak przetrwać w trudnych warunkach, jak miejska dżungla? Znaleźć schronienie takie jak Duży Fiat, najlepiej w wersji kombi.

Samochód zapewnił mu ochronę, znalazł nieco płynu chłodniczego, z wygodnych gąbek z siedzeń Brytyjczyk wykonuje wygodne miejsce do spania, a akumulator oraz żarówka służy mu jako zapalniczka. Akcja zaczyna się w 50 sekundzie. Lepszego miejsca na nocleg nie mógł sobie znaleźć. I ładnie i przestronnie :) Jak to we Fiacie.

Fiat 125p na Węgrzech

Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki (węg. Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát)

Skąd taki wstęp? Otóż nie jest tajemnicą, że na Węgrzech jest sporo sympatyków „epokowych pojazdów”, w tym oczywiście Polskiego Fiata. Na czele miłośników tego modelu znajduje się grupa zebrana wokół witryny www.polski.hu. Na dowód trzy zdjęcia z jednego ze spotów oraz samochód nie byle kogo, bo samej przewodniczącej klubu – pomarańczowego FSO 1500 z roku 1984.

Polski Fiat 125p na węgrzech Polski Fiat 125p na węgrzech (2) Polski Fiat 125p na węgrzech (3) Polski Fiat 125p na węgrzech (7)

Polski Fiat 125p na węgrzech (6) Polski Fiat 125p na węgrzech (5)

Polski Fiat Węgry Polski Fiat Węgry (3) Polski Fiat Węgry (2)


Klub organizuje spotkania, na których pojawiają się takie „socjalistyczne” pojazdy jak Polskie Fiaty, nasze poczciwe i włoskie Maluszki, a nawet Nysa. Oprócz tego spotkać można Wołgę, nieco Fiatów 500, a nawet imponującą radziecką „Czajkę”. Inne fotografie obejrzeć możecie w klubowej galerii.
Znalazło się również miejsce na prawdziwe perełki, tak jak Junak z poniższego zdjęcia. Nie ma się co dziwić, gdyż były tam eksportowane, podobnie jak do Mongolii czy też na Kubę. Polski Harley, jak mówi się o Junakach, to na razie dla mnie motoryzacyjne marzenie, podobnie jak wiele innych, a tymczasem cieszę się jednym z egzemplarzy niemieckiego motocykla MZ z roku 1979. Może kiedyś i ja przywyknę do niemieckiej motoryzacji, ale póki co, pomimo posiadania jednośladu od „sąsiadów” z naszej zachodniej granicy, wciąż przychylniejszym okiem patrzę na produkty naszej rodzimej motoryzacji. Nawet, jeśli czasami okazuje się ona bardziej awaryjna i mniej okazała. Nie widać tego jednak po Junaku ze zdjęcia – jak zawsze wygląda okazale!
Junak


Nauka jazdy Fiatem 125p (film)

Jak prawidłowo poruszać się na drodze, w ruchu miejskim, prowadząc taki krążownik szos jak Fiat 125p? Opowie o tym Beatka i jej znajomy. Zielony listek, który nakleiła na szybę, mówi sam za siebie. Na początku nie szło jej najlepiej, ale po celnych wskazówkach swojego kompana oduczyła się wszystkich złych nawyków. Mowa lektora jest oczywiście porywająca. Nie ma co przeciągać – po prostu trzeba obejrzeć.

RWD

Subaru w pewnym czasie, w swoich kampaniach reklamowych, głosiło hasło „The Beauty of All-Wheel Drive”. Ci, którzy mieli okazję pojeździć samochodami wyposażonymi w RWD wiedzą, że dopiero to może dać sporo radości. Jest to coś, czego zazdrościć mogą wszyscy posiadacze nawet nowszych samochodów, szczególnie Ci z logo VW oraz Hondy ma masce. Przedni sprawdza się świetnie w taczkach. Osoby z BMW znają tą radość, ale i tak potrafią dostać baty, nawet od FSO. Nawet, jeśli mają wyższy spoiler, sportowe lusterka oraz progi, których kawałki zostawiają na każdym z chodników. Takie życie.

Czytaj dalej