42 Urodziny – Prezenty

Jest jest już z nami 42 lata :) Tak, to o nim mowa – Fiat 125p ma już 42 wiosen! Dokładnie 28 listopada 1967 z żerańskiej taśmy montażowej zjechał pierwszy egzemplarz pojazdu produkowanego na licencji Fiata. Pewnie nikt wtedy nie przypuszczał, że będzie produkowany przez kolejne 24 lata. Pozostaje jedynie pewien niedosyt, że wraz z nowoczesnym nadwoziem, nie otrzymaliśmy któregoś z włoskich silników… Ale do rzeczy. Z okazji urodzin tortu przecież kupować nie będziemy, chyba że dla siebie. Natomiast dla naszego Fiata można wymyślić coś znacznie bardziej praktycznego. „. Oto kilka pomysłów.

Białe Klosze

To wydatek rzędu 200 zł. Problem nie jest jednak cena, a dostępność. To prawdziwy rarytas.

biale klosze fiat 125p biale-klosze-fiat-125p (2) biale klosze fiat 125p

Biale klosze kierunkowskazów przednichniebieski-kloszebiale-klosze-fiat-125p-2

biale-klosze-kierunkowskazowBiałe klosze kierunkowskazówbiale-klosze-kierunkowskazow-1


Chromowane kierunkowskazy

To, czy je zakładać, czy nie zależy tak naprawdę od właściciela. Niektórzy trzymają się tylko i wyłącznie oryginałów, inni natomiast lubią tego typu gadżety. Ja należę do tej drugiej grupy. Chromowane ramki kierunkowskazów wyglądają naprawdę nieźle. Koszt kompletu nowych kierunkowskazów to 200 zł.

kierunkowskazy chromowane kierunkowskazy-chromowane (5) kierunkowskazy-chromowane (7)


Chromowane lusterka

I koszt tych znów waha się około 200 zł. Uwaga! Ramiona oraz mocowania tych przedstawionych na zdjęciu są plastikowe. Na allegro pojawiają się dosyć często, ale warto poszukać czegoś bardziej trwałego, może nie „chromowanego”, ale za to wykonanego z metalu :)

lusterka-chromowane-125p lusterka-chromowane-125p (2) lusterka-chromowane-125p (4)


Kierownica „Monte Carlo”

Przedstawiam model dwu- oraz trzyramienny. Jedna z przedstawionych poniżej kierownic była przeze mnie używana. O ile z układem kierowniczym jest wszystko ok, to nie powinno być problemów, chociaż „kręcenie” nią na pewno wymaga więcej krzepy niż tradycyjną, do której z resztą wróciłem. Głównie z tego powodu, że lubię jadąc oprzeć na nią ręce :) Koszt – od 160 do 210 zł.

kierownica monte carlo kierownica-monte-carlo (3) kierownica-monte-carlo (2)Ps. Drogie Panie :) Jeśli chcecie sprawdzić swoim mężom, narzeczonym i chłopakom „Fiacistom” ciekawy prezent na święta, na pewno nie będą narzekali na żaden z wyżej opisanych!