Klamka (za)padła – Polonez Plus i klamki

Na początek chciałbym powiedzieć temu, który wpadł na zmianę klamek w Polonezie w najbardziej delitkanych słowach to, co przedstawione jest poniżej na „memie”. Słowa dość ostrożne, bo być może nie była to jego wina, a jakiegoś dyrektora FSO jak ze skeczu „Za chwilę dalszy ciąg programu”.

Stev Jobs powiadał, że za każdą decyzję odpowiedzialna jest ostatecznie jedna osoba, tak więc Panie X chciałbym Panu powiedzieć iż:

 

Dlaczego? Dlatego, że po dwudziestu czterech latach produkcji Fiata 125p i dzięwiętnastu latach Poloneza zmieniono to, co do tej pory działało dobrze – klamki. Może i nie była to najbardziej genialna konstrukcja, ale mawia się, że coś jest „Głupie i działa, to wcale nie jest głupie”. Ta nowa konstrukcja, która to pojawiła się w roku 97 psuła się i łamała. Wystarczy spojrzeć ile Polonezów Plus jeździ z klamkami w innym kolorze i nie jest to element tuningu. Wspomnę tylko, że w tej konstrukcji mocowania zostały zatopione w plastiku i to bardzo płytko, przez co w moim Poldku po piętnastu latach odmówiły posłuszeństwa. Jeśli było to planowane zużycie produktów, to i tak dość długie – to oceniam na plus :) Nie mniej jednak przez tydzień chodziłęm struty, a kiedy jeździłem to bez klamki. Bo z klamką w innym kolorze to nie jazda. Jak sobie poradziłem widać na poniższych fotografiach. Dwie blaszki, a do jednej z nich przyspawane zostały dwie śrubki które zastąpiły oryginalne śrubki. Na razie daje radę :)


Podobne wpisy:

4 komentarze do wpisu “Klamka (za)padła – Polonez Plus i klamki”

 1. piotr napisał(a):

  Witam czy możesz mi zrobić takie blaszki do klamek

 2. b.polak napisał(a):

  Daj znać, jakiej klamki potrzebujesz i w jakim kolorze – może uda mi się znaleźć taką, jaką potrzebujesz.

 3. Piotr-worek napisał(a):

  Witam czy autor tych zdjęć jest w stanie zrobic mi takie blaszki na 4 klamki

 4. b.polak napisał(a):

  Panie Piotrze, a czy interesowałby Pana zakup innej klamki? Proszę o informację, na której klamce Panu zależy i w jakim kolorze, być może posiadam.

Skomentuj